Liepos mėnesio NT rinkos apžvalga

Vilniuje nuomos kainos nuo metų pradžios yra paaugusios apie 20 proc., Kaune – apie 13 proc. Tuo tarpu tiek pirminėje, tiek antrinėje butų pardavimo rinkose kainos stabilizavosi ir nuo metų pradžios reikšmingų pokyčių analitikai nefiksuoja. Bendras sandorių skaičius šiuo metu yra sugrįžęs į standartinį lygį, kuris buvo įprastas prieš pandemiją. Pirkėjo rinka įsitvirtino ir iki šių metų galo, tikėtina, išliks. 

Vilniaus ir Kauno gyvenamojo būsto kainų pokyčius bei tendencijas kas mėnesį analizuoja nuomos su galimybe vėliau būstą išsipirkti paslaugas teikiančios kompanijos „Numai“ analitikai. 

Vilniuje augo nuomos kainos

Vidutinė išnuomoto buto kaina (mediana) Vilniuje liepos mėnesį buvo 600 Eur. Lyginant su birželio mėnesiu, kaina pakilo apie 9 proc. Nuo metų pradžios kaina paaugo apie 20 proc. 

Kaune vidutinė nuomos kaina reikšmingai nekito. Liepos mėnesį vidutinė išnuomoto buto kaina siekė 450 eurų. Nuo metų pradžios nuomos kaina Kaune paaugo apie 13 proc.

Jau trečią mėnesį, tiek Vilniuje, tiek Kaune stebime po truputį augančią nuomojamų butų pasiūlą. Tačiau Vilniuje nuomos pasiūla vis dar yra apie 13 proc. mažesnė nei buvo metų pradžioje.

Nuomos metinis pajamingumas Vilniuje liepos mėnesį augo, dėl pakilusių nuomos kainų ir siekė 5.3 proc. Kaune nuomos pajamingumas reikšmingai nekito ir buvo apie 6 proc. 

„Mūsų vertinimu nuomos kainos yra sugrįžusios į normalų lygį, vertinant jų pajamingumą, ir artėjant rudeniui kuomet nuomos rinka suaktyvėja, galima tikėtis ir tolesnio kainų padidėjimo bei pasiūlos sumažėjimo.“ ,- sako bendrovės „Mano numai“, valdančios prekės ženklą „Numai“, vadovas Aurimas Čiagus.

Naujų butų rinkoje – vasaros atostogos

Liepos mėnesį sostinėje vidutinio 50 kv.m. buto su daline apdaila kaina siekė 167 000 eurų. Vidutinė kv.m. kaina buvo 3340 eurų. Lyginant su birželio mėnesiu kaina reikšmingai nekito. Iš tiesų reikšmingų kainos pokyčių nebuvo fiksuota nuo spalio mėnesio. Rinkoje stebimi tiek projektai mažinantys kainas, tiek jas didinantys, tačiau vidutinė sostinės naujos statybos buto kv.m. kaina reikšmingai nekinta jau beveik metus. 

Liepos mėnesį Vilniaus pirminėje butų rinkoje buvo parduotas 161 butas, tačiau fiksuoti net 102 nutraukimai, tad bendras pokytis (kiek būstų išėjo iš sandėlio) buvo 59. Palyginti su 2022 m. liepos mėnesiu, bendras pardavimų skaičius buvo identiškas. Net 84 nutraukimai buvo fiksuoti tame pačiame projekte. Šie butai sugrįžo į pasiūlą, nors buvo parduoti dar 2021 metais. 

Liepos mėnesį, palyginti su birželio mėnesiu, naujos statybos butų pasiūla sumažėjo 1 proc. Pirkėjai galėjo rinktis iš 3730 butų. Lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai metais naujų butų pasiūla yra paaugusi 28 proc. 

„Pirminėje sostinės butų rinkoje stipriai jaučiamas rinkai įprastas sezoniškumas. Esminių pokyčių nematome jau kurį laiką, ir rinkoje toliau jaučiamas sulėtėjimas. Didesnių pokyčių galime tikėtis rudenį, tačiau kol kas nepanašu, kad rinka atsigautų.“, – teigia įmonės „Numai“ vadovas

Antrinė butų rinka – stabili

Liepos mėnesį vidutinė parduoto buto su pilna apdaila kaina Vilniuje buvo apie 135 000 eurų arba 2640 eurų už kv.m. Vidutinis parduoto buto plotas 51 kv.m. Nors bendra vidutinė kaina kiek sumažėjo, dėl mažesnio vidutinio ploto, kv. m. kaina paaugo apie 2%. Lyginant su liepos mėnesiu pernai metais kaina paaugo apie 4%. 

Kaune antrinėje būstų rinkoje kaina reikšmingai nekito. Liepos mėnesį vidutinė pilnai įrengto 51 kv.m. dydžio buto kaina Kaune buvo apie 90 000 eurų arba 1760 eurų už kv.m. Lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai metais, kaina yra paaugusi apie 10 proc. 

„Antrinėje butų rinkoje konkurencija veikia efektyviau, todėl ten stebime dažnesnius kainų svyravimus. Galima teigti, kad antrinė rinka veikia racionaliau, ir sandorių skaičius išlieka gana stabilus“,- teigia A. Čiagus.